İlk Adım Broker

Sigorta ve Reasürans Brokerliği yönetmeliğinin Türk sigortacılık sektörü tarihinde ilk kez yayımlanması ile birlikte, şirketimizin kurucusu Sayın Murat Osmanoğlu 1995 yılında İLK ADIM Sigorta Ve Reasürans Brokerliği olarak T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü makamına yapmış olduğu ilk başvuru sonucunda, 1996 yılında İlk Adım Brokerliğe , tüm sigortacılık branşlarında faaliyette bulunmak üzere; Hayat Sigortaları , Hayat Dışı Sigortaları ve Reasürans branşlarında brokerlik ruhsatı vermiştir.
Böylece; İlk Adım Sigorta Ve Reasürans Brokerliği , Türkiye'nin ilk bağımsız brokerlik kuruluşu olmanın verdiği gururu , bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da daima yücelterek taşımaya devam edecektir.

Türkiye’nin ilk bağımsız brokerlik kuruluşu olarak sahip olduğumuz mesleki tecrübelerimizle sunduğumuz danışmanlık hizmetlerimizi, sigorta hukuku ve sigortacılık mevzuatı konularındaki tecrübelerimizle birleştirmemiz,  Türk sigortacılık sektörüne kazandırdığımız  ilklere  imza atılmasında da öncülük etmiştir.

Sektör ve branş ayırımı yapmaksızın sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmetlerimiz; bir taraftan müşteri memnuniyetinin her geçen gün yükselmesine  neden olurken, diğer taraftan müşterilerimizle aramızdaki bağların; uzun vadeli, derinliği olan, başarılı ve güçlü bir işbirliğine dönüşmesine vesile olmaktadır.

En değerli sermayemiz olan müşterilerimizin kritik anlarında dahi hem sırdaşı ve hem de çözüm ortağı olarak daima yanlarında yer alarak,  faaliyet konularındaki başarılarına katkıda bulunabilmek , vazgeçilmez prensibimizdir.

Uzun yıllar boyunca Türk Sigortacılık Mevzuatı konusunda ve Sigorta Hukuku konusunda kurucumuz Sayın Murat Osmanoğlu’nun liderliğinde  elde ettiğimiz çok önemli birikimlerimizle ve tecrübelerimizle; başta müşterilerimizin hak ve menfaatlerinin korunması amacıyla sürdürdüğümüz bu çalışmaların yanında, ayrıca; sigorta ve reasürans brokerleri yönetmeliğinin Türk Sigortacılık mevzuatına girdiği ilk günden bu yana ve halen belirli dönemlerde devam etmekte olan sigortacılık kanunu, sigorta ve reasürans brokerleri yönetmeliği ve sigortacılık mevzuatı çalışmalarında da yer alarak,  bir taraftan sektördeki broker meslektaşlarımızla birlikte Türk Sigortacılık sektöründeki taraflara katkı sağlarken, diğer taraftan  Sigorta Ve Reasürans Brokerleri Derneği’nin meslek kuruluşu olabilmesi yolundaki çalışmalara da katkı sağlamaktayız.   

Bu nedenle; Türk Sigortacılık sektörünün sağlıklı bir şekilde yapılandırılmasına yönelik sürdürdüğümüz bu çalışmaları, her zaman önemli bir görev olarak kabul ederek ve gurur duyarak sürdürmeye devam edeceğiz.

Kendimize ve mesleğimize olan saygımızdan dolayı; kurulduğumuz günden bu güne kadar sürdürdüğümüz bu ilkeli ve özverili çalışmalarımız, bundan sonra da aynı kararlılıkla ve azimle devam edecektir.

Misyonumuz

En değerli sermayemiz olan müşterilerimizin; her türlü kurum, kuruluş ve tüm bireylerin mevcut veya ileride oluşabilecek maddi veya bedeni risklerini; aktiflerini , varlıklarını, projelerini, insan kaynaklarını , sorumluluklarını , hukuki veya politik risklerini; güven, gizlilik ve mesleki etik kurallar çerçevesinde, ihtisaslaşmış bir ekiple yöneterek; en sağlam ve en akılcı olmanın yanı sıra , en ekonomik şartları tesis etmeyi ilke edinen hizmet anlayışımızla her zaman müşterilerimizin yanında yer alarak , uzun yıllar boyunca hizmet etmektir.

Vizyonumuz

İLK ADIM BROKER olarak; hizmet sunduğumuz tüm kurumların ve kişilerin güvenine , takdirine layık olmak, hak ve menfaatlerini sonuna kadar korumak, bu ilişkinin uzun vadede sürdürülebilir olabilmesini temin ederek , gerek yurtiçinde ve gerekse yurtdışında , saygın bir brokerlik kuruluşu olarak, daima ilk akla gelen, ilk tercih edilen ve ilk önerilen olmaktır.